top of page

Przemysłowa Wiosna na Targach Kielce

Maszyny CNC, spawalnicze, laserowe ...

Drukarki 3D

ROBOTY

28 marca 2019 r. uczestniczyliśmy w ramach projektu „Kształcimy umiejętności praktyczne”, w cieszącym się coraz większym zainteresowaniem, wydarzeniu organizowanym pod wspólnym hasłem „Przemysłowa Wiosna w Targach Kielce”.

Spotkaliśmy tam dość liczną grupę wystawców, którzy w bardzo realistyczny sposób zilustrowali działanie maszyn laserowych i spawalniczych, narzędzia skrawające i oprzyrządowanie technologiczne obrabiarek. Mieliśmy okazję poznać producentów maszyn do obróbki blach oferujących najwyższej klasy urządzenia, maszyn do cięcia metali, producentów urządzeń i akcesoriów spawalniczych, czy też przemysłowych robotów. Obserwowaliśmy różnego rodzaju procesy technologiczne z zakresu obróbki metali (szlifowanie) oraz ochrony powierzchni. Poznaliśmy bogatą ofertę wystawców z dziedziny pneumatyki, hydrauliki, napędów, sterowań i przemysłu pomiarowego.

Partnerem tegorocznej imprezy była firma YASKAWA- jeden z największych na świecie producentów robotów przemysłowych, falowników, serwonapędów oraz kontrolerów ruchu.  Roboty YASKAWA, znane pod marką MOTOMAN, spełniają oczekiwania dynamicznie rozwijającego się rynku przemysłowego w Polsce. Po raz pierwszy w Kielcach swoją ofertę przedstawił KUKA - jeden z największych producentów Robotów. Polskiego robota zaprezentowała firma EASY ROBOTS. Większość maszyn i urządzeń prezentowana była podczas pracy, co było ogromnym atutem kieleckich targów. 

Rok temu ozdobą stoiska ATMAT podczas DNI DRUKU 3D był Ford Mustang w skali 1:1. Na tegorocznych targach firma zaprezentowała realny eksponat muzealny, jeden z dwóch ostatnich tego typu na świecie, samolot Caudron CR. 714, uzupełniony elementami wydrukowanymi w 3D. To była dla nas niepowtarzalna okazja do tego, aby zobaczyć pełną bryłę tego samolotu, który w takiej formie nie był zaprezentowany nigdy wcześniej. To co zostało wydrukowane to między innymi piasta, łopatki śmigła, kołpak silnika i inne elementy konstrukcyjne.

Na zakończenie zorganizowano nam krótkie seminarium na temat druku 3D w kontekście wykorzystania tej technologii w edukacji oraz rozwoju wyobraźni i kreatywności młodych ludzi w wieku szkolnym dzięki projektowaniu przez nich obrazów rzeczywistych.

XXV Międzynarodowe  Targi  Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON

w Warszawie

26 marca 2019 r. uczniowie ZSMiO w Łomży wzięli udział w XXV Międzynarodowych Targach Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON w Warszawie zorganizowanych przez Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP oraz MVM Sp. z o.o.

Targi AUTOMATICON® to najbardziej reprezentatywne wydarzenie branży automatyki w Polsce. Wystawcom dają  doskonałą możliwość zaprezentowania swoich osiągnięć w dziedzinach: automatyki, pomiarów przemysłowych i robotyki. W tym roku imprezę odwiedziło dużo ludzi z branży, specjalistów poszukujących nowych rozwiązań technicznych jak również biznesmenów poszukujących dochodowych źródeł inwestycji.

Zakres tematyczny:

Aparatura kontrolno-pomiarowa

Automatyzacja

Robotyzacja

Napędy 

Pompy, zawory

Armatura

Elektronika przemysłowa

Laboratoryjna aparatura pomiarowa do celów przemysłowych, naukowych i dydaktycznych

Elementy hydrauliki i pneumatyki siłowej

Narzędzia, przyrządy i aparatura do montażu i serwisu

Projektowanie, oprogramowanie, usługi konsultingowe i inne

Kształcimy kompetencje kluczowe z matematyki

Pierwsze zajęcia z matematyki odbyły się już 15 grudnia 2018 r. (w sobotę).

W dalszej części przedstawiony zostanie program zajęć.

IMG_1393
IMG_1392
IMG_1390
IMG_1388
IMG_1389
IMG_1387
IMG_1391
IMG_1386
IMG_1381
IMG_1382
IMG_1380
IMG_1385
IMG_1395
IMG_1394
IMG_1407
IMG_1408
IMG_1406
IMG_1405
IMG_1403

Pierwsze spotkania

W soboty odbywają się spotkania grup kół naukowych:

mechatroniki i robotyki

zastosowań informatyki

elektryków i mechaników.

Powstały już pierwsze prace, które zaprezentowano m.in na targach szkół. Uczestnicy nabyli podstawowe umiejętności z zakresu obsługi nowoczesnych maszyn i aplikacji.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2014-2020

bottom of page